Pracuji hlavně na základě intuice a řídím se zcela svým srdcem a láskou v něm, takže pokud i Tvé srdce volá po mé péči ,můžu Ti pomoci najít cestu k Tvé duši...Pokud jsi připraven , čekám Tě :-) 

Slyším hudbu

Najdu sebe

Otevřu se jak lotosový květ

Kráčím k světlu

Vidím duhu

A celý pestrý svět

                                                                            Renata  Kuběnová

Jmenuji se Renata Kuběnová a již od malička jsem věděla, že mým posláním je pomáhat lidem. Jsem nejstarší ze tří sourozenců a dětství jsem měla krásné, ovšem v dospívání přišel zlom. Sestra měla těžký úraz v 9 letech  a bratr mi zemřel, když mu bylo 19 a já byla zrovna ve 3.měsíci těhotenství .Prožívala jsem velmi těžké období, které mě však přivedlo na cestu po které kráčím nyní. Zajímalo mě, zda smrtí opravdu vše končí, nebo je naopak život nekonečný a jen měníme svá fyzická těla...Přicházelo mnoho otázek a také mnoho odpovědí. Postupem času jsem zažívala spoustu nádherných zážitků a vzkazů ,,odjinud" ,které do mé duše přinesly klid. Nyní věřím, že život nemizí, přeměňuje se, je to neustálý koloběh přeměny živoucí energie (vědomí).

Vystudovala jsem střední zdravotní školu obor všeobecná sestra. Prošla jsem si chirurgií, očním odd. a také prací u praktického lékaře.

 V roce 2009 jsem si udělala rekvalifikační masérský kurz a k tomu další různé kurzy : ajurvédu, thajské masáže, homeopatii, aromaterapii, reiki I a II.st.... 

Několik let jsem provozovala práci masérky, zároveň s prací zdravotní sestry. Nyní už 13 let pracuji v Psychiatrické nemocnici. Zde mám zkušenosti při práci s pacienty se schizofrenií, se závislostí na alkoholu a posledních 7 let jsou to jsou  pacienti s neurozou a depresí na psychoterapeutickém oddělení pod vedením prof. S. Kratochvíla.

 Těžké životní období mi ukázalo, že každou nemoc spouští stres a naše negativní myšlení .Sama jsem onemocněla a přemýšlela odkud vše pramení a jak si můžu pomoct sama. Začala jsem se  zabývat psychosomatikou a jak velký vliv mají myšlenky na naše zdraví. Teď vím, že pokud dám tělu čas a prostor, začne se uzdravovat samo. Ale samozřejmě k tomu přispívá i několik dalších faktorů jako je strava, pohyb, spánek, pobyt v přírodě, změna starých vzorců, sebeláska, sebehodnota, vďečnost a také okolí které mě obklopuje..  

A tehdy se začalo vše propojovat. Hudba a změna myšlení mi dávala směr a ukazovala magickou moc léčení duše i těla a já chtěla vědět mnohem víc...

proto jsem v roce :

2016  absolvovala sebezkušenostní dvouletý výcvik v hudebně                     dramatických terapiích a konstelacích u Mgr. Zdeňka                             Šimanovského (25oh)

2021  dvouletý výcvik  muzikoterapie u Mgr. Matěje Lipského (200h)

2022 Psychosomatická konference liberec (18h)

2022  kurz Cesta Harmonie I. u M.Gerlichové-muzikoterapie (28h)

2022 kurz muzikoterapie Sound Work s W.Mastnakem (15h)

2023 kurz bubnování na djembe, šamanský buben a intuitivní                         zpěv u PaedDr. Holzer (20h)

2023 kurz Cesta Harmonie II u M.Gerlichové -muzikoterapie (28h)

Změny jsem viděla na sobě i na pacientech. Při terapeutických skupinách se pomocí hraní na hudební nástroje, zpěvu a tance začali lidé více otvírat a dovolili si prožít a pustit své emoce mnohem snadněji .Také se jim podařilo odkrýt dávno zapomenuté, či skryté...Při hudbě totiž není třeba slov, zážitky s ní jsou velmi silné a čarovné :-) Ale někdy i velmi bolestné...

Jsem garantovaným členem CZMTA (české muzikoterapeutické společnosti)

 a dále se vzdělávám na dalších odborných kurzech.

Dále mě oslovila PhDr. Markéta Brunová Meluzínová působící jako dlouholetý psycholog v Kroměříži a vznikla spolupráce v její ambulanci. Zde se zaměřuji na terapii zvukem a muzikoterapii.

Ve volných chvílích zpívám s manželem v naší kapele Nabosso, přes 30 let jsem se věnovala herectví v našem divadelním spolku ,maluji, miluji přírodu a krystaly. A právě krystaly jsou další mou láskou natolik až jsem se rozhodla tvořit šperky z drahých kamenů, ale k tomu je určená jiná stránka :-)  :-)

https://renasiriamineral.webnode.cz