Nabízím:              speciální relaxace na rezonančním lůžku, individuální a skupinovou muzikoterapii, krystaloterapii, aromaterapii, hloubkovou buněčnou muzikoterapii a provázení v oblasti osobního a duchovního rozvoje

Terapie zvukem

 • Terapie zvukem je metoda, která využívá terapeutických zvuků a síly našeho záměru k tomu, aby nám pomohla s odbouráním bloků, harmonizací a obnovou sebe-léčebného procesu, který je naší přirozenou součástí. Léčení zvukem působí ve všech rovinách našeho bytí: fyzické, emocionální, mentální a duševní. Z terapeutických nástrojů používám především rezonanční lůžko, tibetské a křišťálové mísy, kalimbu, sansulu, koshi, deštný sloup, hang drum, šamanský buben, flétnu, ocean drum , hlas a ticho a jemný dotek

Rezonanční lůžko

 je specifický unikátní nástroj sloužící k relaxaci a tělesné regeneraci .

Jemně zaoblený tvar umožňuje pohodlné ležení na těle tohoto nástroje. Lůžko má dvě hrací strany, každou s jiným základním tónem. Hraním na 60 strun laděných na stejný tón, tzv. monochrod, se konstrukce lůžka rozechvívá a vibrace se přenáší na člověka. Zvukový výsledek se může zdát monotónní, zvuk je ale díky množství strun plný harmonických rezonancí a nádherných, hlubokých basových tónů bohatých na alikvótní složky. Tyto vibrace naplňují a harmonizují vnitřní prostor člověka a působí na všech úrovních – na úrovni tělesné, emocionální, mentální i spirituální.

Díky vibracím lze také uvolnit i staré emoční bloky a svalové tenze způsobené emočními traumaty či prožitky, aniž by se klient musel svěřovat. Hluboký zvukový zážitek dovoluje zcela uvolnit mysl, uvolnit stres, úplně "vypnout" hlavu plnou myšlenek a v případě silného splynutí s hudbou lze zažít i stav hluboké relaxace či spirituálních zážitků.

Kombinujeme s dalšími harmonizačními nástroji.

-rezonanční lůžko snižuje napětí, nervozitu a navozuje duševní pohodu.

-přináší rychlou úlevu od stresu, relaxuje a harmonizuje mysl i tělo.

-rozezněním lůžka vznikají vibrace působící na člověka jako ladící nástroj.

-doslova lidské tělo sladí v jeden harmonický celek.

-zážitek z této "zvukové lázně" je nečekaně hluboký a povznášející.

-přináší hlubokou relaxaci-rozpouští stresové myšlenky

-uvolní svalové napětí a svalové bloky

-harmonizuje dýchání, tep srdce, krevní oběh a lymfu

-prohlubuje meditační zkušenosti

-zlepšuje učení, koncentraci a paměť-působí jako lázeň na tělo i duši

Rezonanční lůžko není vhodné pro osoby s hmotností nad 100 kg.


Jak terapie na lůžku probíhá?

Stačí si jen lehnout a nechat své tělo prostupovat léčivými vibracemi a zvukem rozezněných strun.
Terapie je překvapivě rychlá a účinná.
Je vhodná pro klienty všech věkových kategorií.
Je velmi šetrná i pro ty, kteří nesnesou žádnou masáž.
Při terapii jste oblečení a přikrytí lehkou dekou.
Zvuk rozezněných strun postupně ladí člověka do vyšších a jemnějších vibrací, jemně uvolňuje veškeré bloky, aniž by se musel klient svěřovat terapeutovi.

V jakých situacích zvolit rezonanční lůžko

 •  zmírnění bolestivých stavů
 • pooperační rekonvalescence
 • psychosomatické poruchy
 • nespavost, úzkosti,deprese
 • syndrom vyhoření,stres
 • únava, vyčerpání
 • chronické onemocnění
 • prevence a harmonizace
 • regenerace

Rozdělení muzikoterapie:

Aktivní muzikoterapie je

 • Vytváření hudby (nikoli hraní podle not nebo zpěv podle not), tzn. vyjadřování duševního stavu aktuálního nebo minulého (pocity, vzpomínky, dojmy)

 • Hlasové vyjádření 

 • Vyjádření tělem 

 • Vyjádření nástrojem 

 • Event. různé kombinace (hlas, tělo, nástroj)

 • Navazuje skupinový rozbor pocitů, dojmů, myšlení a vzpomínek

 • Muzikoterapie je součástí skupinových psychoterapeutických aktivit

 • Požadavkem není hudební vzdělání

​Pasivní muzikoterapie je

Poslech reprodukované hudby a nebo poslech živé hudby hrané terapeutem

Indikace muzikoterapie:

Součást terapeutického programu různých skupin

Léčba psychospirituální krize

Neurózy a jiné duševní poruchy

Psychosomatická onemocnění.


Nástroje které používáme

Handpan

Je nejmladší mystický kovový hudební nástroj, který připomíná UFO. Hraje se na něj především pomocí prstů . Dokáže vykouzlit nádherné harmonické melodie ale i živé rytmy. Při poslechu handpanu se vaše mysl zklidní, zharmonizuje a zažíváte pocit blaženosti. 

 


Hang drum

 • Hand drum má 11 kláves v D dur, které produkují bohatý a plný rozsah vysoce kvalitního zvuku.
 • Je to intuitivní nástroj, který vám umožní hrát volně plynoucím způsobem. Každá kombinace rytmu zní harmonicky a živě
 •  Ruční ladění bubnu má sílu snížit vysokofrekvenční vlny vyzařované vaším tělem v důsledku stresu. Takže jeho vibrace zpomalí vaše mozkové vlny a přenesou vás do klidnějšího stavu mysli.


Šamanský buben

Šamanský buben svým tvarem připomíná svět a svým zvukem tlukot tepu srdce. Používá se jako hudební nástroj, ale také jako společník pro osobní záměry člověka. Snoubí se s archetypálními rytmy, které v plynulém opakujícím se rytmu působí na náš organismus. Rytmus přináší harmonický řád a vyrovnanost. Vibrace bubnu jsou znatelné a vnímatelné, proto nachází uplatnění také ve zvukové masáži. 



 Djembe

Původem africký buben djembe se těší velké oblibě po celém světě. Je vyroben z jednoho kusu dřeva a potažen kůží. Nástroj, který inspiruje k rozmanitým možnostem hry rytmu.   


Tibetská mísa

Jedinečný nástroj pro harmonizaci těla i mysli, relaxaci a hudební terapii. Tato mísa vás okouzlí nádherným zvukem a povznášejícími vibracemi. Mísu můžeme rozeznívat úderem paličky nebo točením.

Její zvuk můžeme vnímat z dálky jako vibrace v prostoru nebo ji můžeme položit přímo na tělo.


Dotek


gong

Stimuluje imunitní systém (buňky se během hraní dostanou do neutrálního stavu a mohou tak nastartovat vlastní proces sebeléčení) Uvolňuje neutichající mysl. Snižuje stres a úzkost. Pomáhá zlepšovat spánek.



Křišťálové mísy

Křišťálové mísy a pyramidy jsou nádherné léčivé a harmonizační nástroje vyrobené z 99,99% čistého křišťálu, ideální ke zvukové terapii, relaxaci, léčení, meditaci a harmonizaci těla, mysli a prostoru. Jsou zároveň velmi snadné k rozeznění. Jejich účinky mohou být dále prohloubeny kombinací těchto mís do speciálních sladěných sestav. My používáme harmonizující trio v tónech C,D,F...PLYNUTÍ

  


Deštný sloup

Úžasný a unikátní hudební nástroj, kdy díky jedinečné konstrukci můžete vnímat plynoucí zvuky vody a deště až 20 minut. Uvolňující, povznášející a meditační ,univerzální použití pro relaxaci, muzikoterapii, meditaci zvukem.  


Kalimba

Kalimba je také vzácná svým ,,vibračním působením". Ve dlaních držíte masivní ozvučnou desku, která při hraní velmi příjemně vibruje. Doslova tak cítíte vlastní hudbu. 


Terapeutické ladičky

Terapeutické ladičky jsou unikátní rezonátory precizně vyladěné do konkrétních tónů a frekvencí. Mohou se používat při různých typech terapie, obvykle přikládáním k vybraným částem těla. Vše okolo nás včetně nás samých má určitou vibraci - frekvenci a je jen na nás, zda se svým okolím ladíme. Některé zvuky jsou nám příjemné, působí blahodárně až léčivě pro tělo i psychiku. Jiné zvuky jsou pro nás nepříjemné až škodlivé. Jedním ze způsobů, jak vyladit, zharmonizovat své tělo nebo odstranit různé fyzické i psychické potíže, je terapie pomocí ladiček. Každá ladička podle frekvence má určité použití a některé je možné přiložit přímo na akupresurní body.


Hlas a ticho


Sansula

Sansula je originální nástroj, který principiálně vychází z kalimby, ale na rozdíl od ní má blánu a rezonanční tělo, což dává tomuto nástroji plný, barevný a příjemně rezonující zvuk


Rotující vlny devítitónové

Unikátní vibrační a terapeutický nástroj laděný do pentatoniky. Vytváří živá rotující a pohybující se zvuková pole a vlny, což přináší hluboký, harmonizující a inspirující zážitek pro všechny naslouchající. Je možno použít k relaxaci, harmonizaci, zvukové meditaci i naplnění prostoru pozitivními vibracemi.

Při interakci dvou nástrojů vznikají ještě bohatější dynamické zvukové struktury.
Tento nástroj je zároveň osvědčený i pro přímou práci s klienty při muzikoterapii - pro řadu z nich je radostné a fascinující nejen těmto zvukům naslouchat, ale též mít možnost tyto vibrující tóny sami vytvářet - kdy například terapeut nástroj drží v ruce a klient paličkou vytváří tóny a pak se nástroj i zvuky začínají pohybovat.


Koshi

Nebeské zvonečky Koshi ... Hladivé a harmonizující zvuky a doteky těchto mistrovských nástrojů jsou nesmírně blahodárné a působivé.

Zvonkohra Vzduch rozezní tóny: A C E A B C E B  jsou  velmi povznášející a terapeutické, velmi bohaté v alikvótních tónech a étericky vibrujících souzněních.

Koshi jsou vyráběny ve francouzských Pyrenejích jako výsledek mnoha let úsilí a jemného sofistikovaného mistrovství. Jejich tělo je z tenkého bambusu a uvnitř jsou precizně naladěné tóny s mimořádně bohatou rezonancí.

Můžete je držet v ruce a hrát na ně, můžete je zavěsit a je možné též hrát ve skupině na více zvonečků naráz a těšit se z harmonizujících rezonancí.

 


Koncovka


Větrná zvonkohra

Větrná zvonkohra s 30 laděnými kovovými trubicemi s klidným okouzlujícím zvukem.   


 Indiánská flétna 

z bezového dřeva s krásným zdobením ladění G-moll


dlouhá koncovka

Koncovka je tradiční nástroj z oblasti Valašska, Bílých Karpat, Slovenska. Tato velká koncovka, velikosti fujary se od fujary liší tím že nemá z přední strany žádné dírky. Naučit se hmaty na fujaru je poměrně složité a proto tato velká koncovka umožňuje intuitivní hraní při zachování hloubky fujarového zvuku. Je to jednoduchá bezdírková píšťala se spoustou možností. Neovládá se ucpáváním otvorů, jako je tomu běžné u fléten a ostatních píšťal, ale silou dechu (přefuky). Čím silněji foukneme, tím vyšší tón. Získáváme tím základní řadu zesílených alikvótních tónů. To vše při otevřeném konci trubice. Pokud trubici na konci ucpeme prstem, získáváme ještě další řadu lichých alikvótních tónů a z jejich kombinace už nám vzniká pěkná řada tónů, pro naše tvoření.